Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej

Plan pracy Samorządu Szkolnego

Tematyka gazetki ściennej Samorządu

Termin realizacji Klasa Tematyka gazetki
Wrzesień IIIb Witaj szkoło!
do 20.IX IIIa Dzień Chłopaka
Październik II Dzień Nauczyciela
Październik VII Halloween
Listopad VIb Andrzejki
Grudzień VIa Święta Bożego Narodzenia
Luty V Walentynki
Marzec (początek) IIIa Dzień Kobiet
Marzec IIIa Wiosna
Kwiecień II Wielkanoc
Maj VII Dzień Matki
Około 15 czerwca VIa i VIb Wakacje

Dnia 29.10.2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najciekawszy plakat halloweenowy adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu było rozbudzenie pasji twórczych , umożliwienie osiągnięcia sukcesu oraz umiejętności pracy w grupie.

Prace oddane przez klasy odznaczały się szczególną pomysłowością , wykonano je różnymi technikami plastycznymi. Jury konkursowe ( opiekunki SU ) zwracało uwagę na oryginalność przedstawienia tematu i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali : Kacper Pesta kl. IIIa , Dominika Grenda kl. II , Natalia Malicka kl. IIIa , Nadia Chilińska kl. IIIa.

Wyróżnienie dla klas : IV , Va , Vb , VIb.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie i pomoc w zorganizowaniu konkursu ze strony Oli Perłowskiej , Dominiki Pęcherzewskiej i Weroniki Zalewskiej.

Zapraszamy do oglądania wszystkich prac ( sala nr 20 ).

Gratulujemy SU

Sprawozdanie z dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka 2019r

26.09.2019r  odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Dnia chłopaka będąca również radosnym akcentem rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2019. Na szkolną imprezę przybyli uczniowie nie tylko ze starszych klas, ale również młodsi włączyli się do zabawy. Oprócz tradycyjnych tańców w pary  nie zabrakło wodzirejów, którzy zainicjonowali lokomotywę czy kaczuchy. Tego typu forma rozrywki nie tylko integruje społeczność szkolną, ale również dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.

Kochani!

Długich przerw, wspaniałych wycieczek, owocnych rozmów z kolegami oraz mnóstwa słodyczy.

Tego wam w nowym roku szkolnym SU życzy.

Sprawozdanie z dyskoteki z okazji dnia chłopaka

Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zorganizowania dyskoteki z okazji dnia chłopaka. Impreza szkolna odbyła się 04.10.2018r. w godz. 16-20. Liczne atrakcje np. słodki poczęstunek dla chłopców czy taniec w parach spowodowały, iż społeczność szkolna fantastyczne się bawiła. Chłopcy z kl. VII przygotowali repertuar muzyczny , w którym znalazły się nie tylko znane i lubiane szlagiery przypominające niezapomniane tegoroczne wakacje, ale również piosenki dla młodszej publiczności, na przykład ponadczasowe kaczuchy. Mamy nadzieję, że dyskoteka szkolna przysporzyła wszystkim uczniom wiele radości i choć na chwilę pozwoliła zapomnieć o swoich problemach. Dziękujemy za pomoc i opiekę wszystkim paniom, które w jesienne popołudnie zdecydowały się otoczyć opieką swoich wychowanków.

Sprawozdanie z dyskoteki andrzejkowej

Dnia 23 XI 2017r. SU zorganizował w szkole Podstawowej w Rościszewie zabawę andrzejkową.

Impreza trwała 4 godziny (16.00-20.00) . Jak zwykle było głośno i wesoło. DJ-e mieli w repertuarze każdy rodzaj muzyki od disco-polo po muzykę współczesną , dlatego społeczność szkolna fantastycznie się bawiła. Humory dopisywały zwłaszcza , że każdy uczeń miał swobodę ruchu i mógł poprzez taniec wyrazić pozytywne emocje. Uczniowie wraz ze swymi opiekunami bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki (np. belgijki).

Nie zabrakło również atrakcji. Wszyscy zgromadzeni w hali sportowej zgodnie zatańczyli kaczuchy. Punktem kulminacyjnym dyskoteki był taniec par na gazetach oraz taniec z balonami , który przysporzył uczniom wiele radości i śmiechu.

Kolejną atrakcją wieczoru był dobrze zaopatrzony szkolny sklepik. Z wybiciem godziny 20.00 zabawa się zakończyła , chociaż młodzież gimnazjalna się była usatysfakcjonowana . Pewnie bawiliby się do godziny 24.00.

Dlatego wszyscy z utęsknieniem czekają na następną dyskotekę andrzejkową .

Opiekunki  SU

Sprawozdanie z akcji "Góra Grosza" przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Rościszewie

Kolejny raz nasza szkoła, uczestnicząc w akcji „Góra gorsza”, wsparła Towarzystwo Nasz Dom, które opiekuje się dziećmi z domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zbierał monety. Akcja trwała od końca listopada do końca grudnia 2019 r. i udało nam się zgromadzić całkiem okazałą górę drobniaków. Po rozdzieleniu monet na poszczególne nominały i dokładnym ich przeliczeniu okazało się, że w tym roku nasza placówka może przekazać na cel charytatywny 242,84 zł. Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły włączyło się w akcję Samorządu i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas choć symbolicznym groszem.

Zbiórkę monet w ramach akcji samorząd uczniowski przeprowadził w szkole w dniach 27.11.2017r - 02.01.2018r.

Celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów pozwalających wrócić do domu rodzinnego. Organizator akcji - Towarzystwo "Nasz dom" z siedzibą w Warszawie.

Zebrane monety segrgowano nominałami i zliczono ich wartość.  Podczas akcji "Góra Grosza" udało się zebrać 125,46zł ww tym:

431 monet 1gr

210 monet 2gr

149 monet 5gr

124 monety 10 gr

78 monet 20gr

65 monet 50gr

29 monet 1zł

5 monet 2zł

2 monety 5zł

Opiekunki SU wysłały zromadzoną sumę na adres Towarzystwa "Nasz dom".

Samorząd Uczniowski  bardzo dziękuje wszystkim klasom SP i Gimnazjum w Rościszewie za zaangażowanie i pomoc w zbiórce monet oraz możliwość włączenia się w ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.