Akcja charytatywna „Moc Prezentów UNICEF”

Dzieląc się tym, co mamy, pomagamy innym spełniać marzenia

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty i cieszymy się, gdy jesteśmy nimi obdarowywani. Warto jednak wiedzieć, że na świecie są dzieci, dla których największym marzeniem jest być zdrowym i prawidłowo się rozwijać oraz chodzić do szkoły i się uczyć.

Pamiętając o najbardziej potrzebujących nie tylko na naszym terenie, ale przede wszystkim w krajach trzeciego świata, Szkolne Koło Wolontariatu  postanowiło pomóc spełnić ich marzenia. Nauczyciele podczas zajęć zdalnych i stacjonarnych w II semestrze tego roku szkolnego rozpowszechnili materiały edukacyjne na video pod nazwą „Moc Prezentów UNICEF”, które miały na celu przybliżenie naszym uczniom działań tej organizacji  i poznanie konkretnych produktów, dostarczanych przez tę międzynarodową organizację dzieciom zagrożonym ubóstwem (np. szczepionek, plecaków i zestawów edukacyjnych, sprzętu medycznego czy lekarstw itp.).

Efektem finalnym całej akcji w naszej szkole było zorganizowanie charytatywnej zbiórki pieniędzy. W ten sposób w dniach od 7 do 9 czerwca br. przeprowadzona przez wolontariuszy kwesta zaowocowała kwotą 751zł, która została przesłana na konto UNICEF z przeznaczeniem na zakup prezentów i pomoc w spełnianiu marzeń o lepszym życiu. Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola i oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie szkoły podstawowej i pracownicy szkoły udowodnili, że można na nich liczyć.

W imieniu organizatorów akcji dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom.