Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Rościszewie

Szkolne Koło Turystyczne

Opiekunki Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego - Alina Kowalska, Ewa Serafińska

Rok szkolny 2018/2019

W roku szkonym 2018/2019 SKTK zorganizowało wyjazdy do CKiSZ w Sierpcu na przedstawienia teatralne i do kina.

klasy I - III: "Pokahontas", "Doktor Dolitlle  i jego  zwierzęta", "Pszczólka Maja", "Śnieżka", "Miśków dwóch w Nowym Jorku"

Klasy IV - VIII: "Balladyna", "Pan Tadeusz"

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w całodniowej wycieczce do Torunia - zwiedzili Starówkę, odwiedzili Planetarium, Muzeum Piernika, odbyli rejs statkiem po Wiśle.

Klasy 0 a i b odbyły wycieczkę do sali zabaw "Świat Kacperka" w Sierpcu i centrum zabaw w Stróżewku, a także do Ratusza w Sierpcu na warsztaty robienia palm wielkanocnych i malowania pisanek oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - zwiedzanie ekspozycji, pokaz wyrobu masła, przejazd wozem, ognisko.

Dzieci także zapoznały sie z pracą strażaka podczas wycieczki do PSP w Sierpcu.

Klasy IV - VIII były na wycieczce w Ciechanowie - zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich i Fabrykę Pomysłów.

Dużą uwagę zwracaliśmy na bezpieczeństwo w ruchu drogowym; we wszystkich klasach odbyły się pogadanki.

Dzieci brały też udział w wyjściach do parku i lasu oraz miejsc pamięci w naszej miejscowości.

Opiekowaliśmy się gazetką SKTK, na której umieszczaliśmy aktualne foldery związane z bezpieczeństwem, wyjazdami i porami roku. 

 

Rok szkolny 2017/18

Szkolne Koło Turystyczne pracowało według opracowanego planu.

W I półroczu klasy pierwsze wyszły na spacer po najbliższej okolicy, aby przećwiczyć bezpieczne poruszanie się, a w listopadzie maluchy uczestniczyły w akcji Sejmiku Samorządu Wojewódzkiego "Jestem widoczny - jestem bezpieczny". Nastepnie dzieci odbyły pogadankę z policjantem "Uważaj na nieznajomych".

SKTK  w tym roku szkolnym zorganizowało wyjazdy do CKiSz w Sierpcu  - /I półrocze / dla klas I - III "Karolcia", " Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci", "Plastusiowy pamiętnik" dla klas IV - VI "Chłopcy z placu broni" , "Ten obcy" .

Klasy IV -VI były również na wycieczce w Toruniu. W programie wycieczki był pobyt na lodowisku, spacer po Starym Mieście, Planetarium.

 W II półroczu klasy młodsze były w lesie i w parku, obserwowały zmiany w przyrodzie. Dużą przyjemność sprawił im wyjazd do Pracowni Ceramicznej "Bis" na warsztaty plastyczne, w czasie których lepiły z gliny figurki, które nastepnie szkliwiły i malowały. 

Dzieci z klas I i II były na całodniowej wycieczce w Solcu Kujawskim - zwiedziły Muzeum Ziemi i odbyły wędrówke przez erę dinozaurów. Klasy IV -VI  były w CKiSZ w Sierpcu na przedstawieniu teatralnym pt. "Książę i żebrak" oraz na 2- dniowej wycieczce turystyczno - krajoznawczej w Kazimierzu Dolnym, Puławach i Janowcu.

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

SKTK - działało zgodnie z przyjętym planem pracy. Zwracałyśmy szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z ruchu drogowego - odbyły się pogadanki, spotkanie z policjantem. 

Dzieci chętnie i licznie uczestniczyły we wszelkiego rodzaju wyjazdach organizowanych przez SKTK.

 

Klasy I - III były w CKiSZ w Sierpcu na przedstawieniach teatralnych pt. "Czerwony Kapturek" i "Cztery Łapy"; w kinie na filmie "Dobry Dinozaur" i "Zwierzogród".

 

Dzieci były też na jednodniowych wycieczkach w: Stróżewku, w Happy Parku, Skansenie, Płocku, Toruniu.

 

Natomiast uczniowie klas IV - VI byli: w CKiSZ w Sierpcu na przedstawieniu teatralnym pt. "Szatan z siódmej klasy" w ZOO w Płocku oraz na 4-dniowej wycieczce w Sudety - zwiedzili Karpacz, Wrocław, Szklarską Porębę, Kowary.

 

Rok szkolny 2012/2013

 

SKTK skupia uczniów klas I-VI. Na początku każdego roku szkolnego odbywają się spotkania z policjantem i pogadanki na temat: Bezpieczna droga do i ze szkoły, połączone z praktycznymi ćwiczeniami prawidłowego korzystania z ruchu drogowego. Członkowie Koła przez cały rok szkolny przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową.

SKTK jest inicjatorem i organizatorem częstych wyjazdów do Teatru Dramatycznego w Płocku na przedstawienia teatralne zarówno dla klas I-III jak i IV-VI.

Wycieczki turystyczno-krajoznawcze organizowane przez SKTK cieszą się dużym zainteresowaniem. W trzyletnim cyklu staramy się tak je planować, by uczniowie zwiedzili różne zakątki naszego kraju. Byliśmy w wielu miejscach Polski - w ubiegłym roku zwiedziliśmy Wrocław, Karpacz, Szklarską Porębę. W tym roku jedziemy do Krakowa, Wadowic i Zakopanego (klasy IV-VI), a klasy 0-III zwiedzą Warszawę i Płock.

Z naszych wojaży przywozimy wiele pamiątek i zdjęć, które prezentujemy na szkolnej gazetce Koła.

22.02.2013r. wychowawczynie klas IVa i IVb pani Agnieszka Borkowska i  pani Urszula Waćkowska zorganizowały  w ramach programu edukacyjnego "Zima w skansenie" wspólny wyjazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jako obiektu wpisanego na Listę siedmiu Nowych Cudów Polski 2012.

 

Rok szkolny 2013/2014

 

SKTK  w roku szkolnym 2013/2014 zaplanowało wyjazdy do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na " Lekcje multimedialne".

Klasy I- III były 11.XI. 2013r. na multimedialnej lekcji filmowej " Historia dźwięku i muzyki" oraz obejrzały film "Przygoda w Paryżu".

Klasy IV- VI również 11.XI. 2013r. uczestniczyły w multimedialnej lekcji dotyczacej procesu powstawania filmu oraz  obejrzały film "Mój przyjaciel Hackik".

W  II półroczu klasy I-III będą w CKiSz na przedstawieniu teatralnym "Kot w butach", a klasy IV-VI obejrzą sztukę "W krainie mitów" wystawianą przez Narodowy Teatr Edukacji im.A. Mickiewicza z Wrocławia.