- Odwiedziny: 1479712
- Do końca roku: 278 dni
- Do wakacji: 85 dni
Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Rościszewie
Konkursy matematyczne
2016/2017
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5"
I msc. - Zuzanna Garczyńska
II msc - Weronika Zalewska
III msc. - Aleksandra Perłowska
Konkursy matematyczne rok szkolny 2015/16
06.11.2015r. odbył się ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Olimpiada Wiedzy - Matematyka Plus", w którym wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI.
Za rozwiązanie 25 zadań można było uzyskać maksymalnie 100 pkt.
Laureatami konkursu zostali:
Mateusz Rzeszotarski kl.VI - 92 pkt.
Michał Chmielewski kl. IV - 88 pkt.
Weronika Zalewska kl. IV - 88 pkt.
Julia Goleniewska kl. VI - 84 pkt.
Julia Gawlik kl.Va - 84 pkt.
Paulina Rutkowska kl. Vb - 84 pkt.
Dominika Pęcherzewska kl.IV - 84 pkt.
Hubert Garczyński kl. VI - 80 pkt.
Aleksandra Sochocka kl.Vb - 80pkt.
- Hubert Garczyński - uczeń klasy VI zajął V miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym w ramach "Ligi Przedmiotowej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Goleszynie
31.05. 2016r. odbył się Konkurs Matematyczny "Matematyka na 5" zorganizowany przez SP w Łukomiu dla uczniów klas III i VI
II miejsce - Julia Goleniewska kl. VI
- Mateusz Rzeszotarski kl. VI
III miejsce - Hubert Garczyński kl. VI
- Aleksandra Szatkowska kl.III
Szkolny Konkurs Matematyczny "As czwartych, piątych i szóstych klas"
Klasa IV
1. Nikola Klimek - IVb
2. Aleksandra Perłowska - IVa
3. Weronika Zalewska - IVa
Klasa V
1. Julia Gawlik - Va
Paulina Rutkowska - Vb
2. Martyna Wysocka - Va
Aleksandra Sochocka Vb
Klasa VI
1. Julia Goleniewska
2. Hubert Garczyński
Mateusz Rzeszotarski
Kamil Sowiński
3. Konrad Zdziarski
Rok szkolny 2011/2012
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Olimpiada Wiedzy MATEMATYKA - OXFORD PLUS"
Organizator - Amermedia Sp.z o.o.
Uczeń kl.IVb Mateusz Banach oraz uczennica kl. VIa Karolina Kaszewska zostali
laureatami III stopnia w Konkursie Matematycznym "TEST MATEMATYKA - OXFORD PLUS"
31 maja 2012r. odbył się szkolny konkurs matematyczny "As czwartych, piątych i szóstych klas".
Oto laureaci konkursu:
"As 4- tych klas":
1. Mateusz Banach
2. Dominik Olszewski, Damian Karolak
3. Mariusz Kołodziejski
"As 5 - tych klas":
1. Dominik Lewandowski
2. Cezary Karczewski
3. Bartosz Sowiński
"As 6 - tych klas":
1. Łukasz Wagner
2. Karolina Kaszewska
3. Paulina Bartoszewska
Rok szkolny 2012/2013
9 listopada 2012r.- Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Olimpiada Wiedzy MATEMATYKA - OXFORD PLUS"
Organizator - Amermedia Sp.z o.o.
Do konkursu przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI.
W konkursie można było zdobyć maksymalnie 100pkt
Wyniki naszych uczniów uczniów:
1. Laureaci I stopnia (96pkt.)
Bartosz Sowiński VIa
Mateusz Banach Vb
Marcin Nowicki Va
2. Laureaci II stopnia (92pkt)
Kamila Jonczak IVb
3. Laureaci III stopnia (88 pkt)
Damian Klimek VIa
Aleksandra Stachurska IVb
16 marca 2013 - "Mistrz rachunków" - konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych zorganizowany przez Gimnazjum im. L.Wetmańskiego w Sierpcu.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów z 6 szkół podstawowych powiatu sierpeckiego.
Wyniki naszych uczniów:
Dominik Lewandowski IV miejsce
Damian Klimek V miejsce
Czarek Karczewski VI miejsce
28 maja 2013r. - szkolny konkurs matematyczny "As czwartych, piątych i szóstych klas"
Klasa IV
Kamila Jonczak - I miejsce
Aleksandra Stachurska - II miejsce
Maciej Chojnacki, Julia Ossowska, Krzysztof Chiliński - III miejsce
Klasa V
Mateusz Banach - I miejsce
Marcn Nowicki, Dominik Olszewski - II miejsce
Mariusz Kołodziejski - III miejsce
Klasa VI
Zofia Kaźmierczak - I miejsce
Cezary Karczewski, Dominik Lewandowski - II miejsce
Bartosz Sowiński - III miejsce
Rok szkolny 2014/2015
4 XI 2014r. - Ogólnopolski konkurs matematyczny "Olimpiada wiedzy Archimedes - Matematyka plus"
W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas IV- VI. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań, za które można było uzyskać 100 pkt.
Najlepszy wynik 96 pkt i tytuł laureata I stopnia zdobyła uczennica klasy IVb Paulina Rutkowska.
Pozostali uczniowie również wykazali się dużą wiedzą matematyczną
Laureaci III stopnia /88pkt/
Aleksandra Sochocka - kl.IVb
Julia Goleniewska - kl.V
Krzysztof Chiliński - kl.VIa
Kamila Jonczak - kl.VIb
Aleksandra Stachurska- VIb
Laureaci IV stopnia /84pkt/
Martyna Wysocka -kl.IVa
Mateusz Rzeszotarski - kl.V
Laureaci V stopnia /80pkt/
Natalia Nowakowska - kl.IVb
18 kwietnia 2015r. cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym w ramach Ligi Przedmiotowej pod patronem Wójta Gminy Sierpc.
Udział naszych uczennic zakończył się wielkim sukcesem.
W kategorii klas czwartych I miejsce zdobyła Martyna Wysocka - uczennica kl. IVa, która uzyskała najlepszy wynik, pokonując ponad dwudziestu uczestników konkursu. III miejsce - Julia Gawlik, również uczennica kl. IVa
W kategorii klas piątych Julia Goleniewska - III miejsce.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Goleszynie.
2 czerwca 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "As czwartych, piątych, szóstych klas". Oto laureaci konkursu:
Klasa IV
I miejsce: Paulina Rutkowska - kl.IVb, Martyna Wysocka - kl. IVa
II miejsce: Julia Gawlik - kl.IVa
III miejsce: Aleksandra Sochocka - kl. IVb
klasa V
I miejsce: Julia Goleniewska
II miejsce: Hubert Garczyński
III miejsce: Mateusz Rzeszotarski
klasa VI
I miejsce: Aleksandra Stachurska - kl.VIb
II miejsce: Maciej Chojnacki - kl. VIb
III miejsce: Krzysztof Chiliński- kl. VIa
16.06.2015r. odbył się gminny konkurs "Matematyka na 5" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Łukomiu. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
w kategorii klas III:
I miejsce - Nikola Klimek
II miejsce - Dominika Pęcherzewska
III miejsce - Weronika Zalewska
w kategorii klas VI:
I miejce: Aleksandra Stachurska
II miejsce: Kamila Jonczak
III miejsce: Krzysztof Chiliński